Metody pracy

„Zanim podejmiesz się leczenia kogoś, powinieneś go zapytać, czy jest gotów pozostawić za sobą wszystko to, co sprawiło, że zachorował”

gwiazda

~ Hipokrates

Na przestrzeni lat moja praca ewoluowała, zawsze byłam zainteresowana, aby pomagać ludziom w możliwie najskuteczniejszy sposób. Było to powodem, dla którego po ukończeniu studiów i otrzymaniu tytułu magistra fizjoterapii cały czas szukałam nowatorskich i efektywnych metod pracy z ciałem.

Niezależnie jednak od metody pracy praktyka i doświadczenie nauczyły mnie kilku rzeczy, które pomagają w procesie zdrowienia i w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia:

symbol

Wzięcie odpowiedzialności


Jest to kluczowa kwestia i napisano o tym książki, wzięcie odpowiedzialności oznacza, zdanie sobie sprawy, że choroba, dysfunkcja jest wynikiem naszej wewnętrznej dysharmonii do której sami doprowadziliśmy. Przebywanie w długotrwałym stresie i silnych emocjach powoduje kumulowanie tej energii, która w jakiś sposób potrzebuje znaleźć ujście.  

Praca własna


Jestem w stanie pomóc pacjentom w przeróżnych przypadkach i zawsze staram się zrobić wszystko co na daną chwilę jest możliwe. Równie ważna po stronie pacjenta jest praca nad zmianą niezdrowych nawyków, wprowadzenie w życie zmian, dbanie o jakość swojego życia i jakość emocji. Praca własna jest tym przed czym ludzie mają największy opór, warto zdać sobie sprawę z tego, że nie istnieją magiczne pigułki, które rozwiążą za nas problemy. My sami zawsze mamy możliwość w największym stopniu wpływać na nasze zdrowie, terapeuta, uzdrowiciel jest nam w stanie pomóc tylko na tyle na ile sami mamy w sobie gotowość na uzdrowienie.

symbol
symbol

Świadomość


Świadomość jest wszystkim i wszystko nią jest. Działając świadomie, działamy skuteczniej, wiemy czego się spodziewać, ponieważ nauczyło nas tego doświadczenie. Świadomość potrzeb własnego ciała, świadomość tego, że ciało poprzez choroby, dysfunkcje daje nam cały czas konkretne informacje jest kluczowa w utrzymaniu dobrego samopoczucia i zdrowego ciała. Zmienia ona nastawienie z postrzegania choroby jako wroga na postrzeganie choroby jako bardzo wyraźnej informacji. Tą informacją jest znak STOP! - występuje bardzo duża dysharmonia w Tobie, którą ignorujesz, skup się proszę na sobie i uzdrów tą dysharmonię. Tak mówi do nas nasze ciało.

Relacja z chorobą


Czy choroba jest dla mnie wrogiem, którego należy „pokonać”? A może jest ona cenną informacją, ponieważ teraz już wiem, gdzie mieszka dysharmonia we mnie, gdzie mieszka lęk, gdzie znajduje się blokada energetyczna. Zwalczanie choroby stawia nas w sytuacji konfrontacji, co buduje dodatkowe napięcie i stres. Tymczasem o wiele bardziej rozsądnym i wspierającym zdrowie jest potraktowanie choroby jako przejściowego etapu, w którym możemy w końcu się skupić na sobie i zadbać o własne wnętrze.

symbol

Jest to metoda, która pozwala niczym po nitce do kłębka dojść do przyczyny powstania choroby, dolegliwości. Metoda ta oparta jest na 5 prawach natury i mówi o tym, skupia się na dotarciu do psychosomatycznej przyczyny powstania choroby. Psychosomatyczną przyczyną są konflikty emocjonalne, których doświadczamy, mogą one mieć różne źródło i różne odcienie, w zależności od sytuacji może to być niskie poczucie własnej wartości, poczucie straty, zagrożenia, nienawiść, wstyd. Tak jak wiele emocji i sytuacji opartych na lęku tak wiele potencjalnych konfliktów. Zależnie od tego jak poradzimy sobie z emocjami możemy przez takie konflikty i traumy przejść bez szwanku na zdrowiu lub rozwinąć w sobie chorobę. Im większy konflikt wewnętrzny tym większy ładunek emocji trzymamy w sobie i tym wyraźniej pokaże nam to ciało w postaci dysfunkcji.
Totalna biologia jest oparta na mechanizmach, procesach biologicznych, które zachodzą w człowieku. Mechanizmy te zostały odkryte i opisane przez dr Ryke Geerd Hamer'a. Uzdrowienie znajduje się w uświadomieniu sobie przyczyny konfliktu, w przypadkach, gdy mamy do czynienia z bardzo silnymi emocjami, konieczne jest wybaczenie, czyli puszczenie w sobie energii, którą do tej pory w sobie wstrzymywaliśmy, a która powodowała, że nasze ciało choruje.Czas trwania sesji : 1 - 1,5 godz    Cena - 250zł
    • bardzo wysoka skuteczność w działaniu
    • nie inwazyjność metody – praca na świadomości pacjenta
    • dotarcie do pierwotnej przyczyny (praprzyczyny) daje uzdrowienie, ciało samo wraca do zdrowia

Jest to szereg metod pracy na tkankach miękkich, na mięśniach, na powięzi. Oto niektóre metody, które stosuję w trakcie terapii:
    • terapia punktów spustowych
    • techniki osteopatyczne
    • kinesiology taping
    • metoda Touch for Healing TFH

Czas trwania: 50 min       Cena: 150zł
    • normalizacja napięcia mięśniowego i powięziowego
    • poprawa nastroju i jakości snu przez wzmożone wydzielanie serotoniny
    • redukowanie stanów zapalnych i bólu
    • pobudzenie układu nerwowego, usprawnienie krążenia krwi i chłonki

Nierozwiązane konflikty emocjonalne są bezpośrednią przyczyną naszych stanów emocjonalnych, a co za tym idzie są przyczyną powstawania w nas chorób i różnych dysfunkcji. Emocje budzą się w nas w momencie, gdy nie godzimy na to co widzimy. Osądzamy zachowanie innych, osądzamy własne zachowanie, działanie, nie godzimy się na to jak sprawy się potoczyły. Szok emocjonalny powstaje, gdy otrzymujemy niespodziewane wieści, lub gdy doświadczamy osobistych tragedii. Jak wiele ludzi i sytuacji stresowych tak wiele potencjalnych konfliktów. Podstawą pracy z emocjami jej wewnętrzna uczciwość i spojrzenie na swoje wnętrze jako na przestrzeń, w której znajdują się wszystkie odpowiedzi i rozwiązania. Osądzamy to, co na zewnątrz ponieważ wcześniej osądziliśmy siebie samych, możemy zobaczyć na zewnątrz jedynie to, co postanowiliśmy widzieć wewnątrz.
Praca z emocjami, wybaczenie sobie osądów wydawanych na siebie, na świat zewnętrzny uwalnia nas od błędnego postrzegania, przywraca w nas niewinność dziecka, dziecko patrzy na świat z niewinnością i ufnością. Praktyki pracy z emocjami, ćwiczenia są odpowiednie dla osób, które pragną prawdziwej przemiany swojego wnętrza. Kroczenie tą drogą i dedykacja jej w perspektywie daje całkowite uwolnienie od bodźców emocjonalnych, sprawia, że pełni miłości i akceptacji spoglądamy na świat błogosławiąc wszystko co widzimy i czujemy.
    • uwalnia od skumulowanych emocji i daje więcej wewnętrznej wolności     
    • poszerza naszą świadomość, co automatycznie powoduje, że mamy więcej miłości i akceptacji,
    • efekty pracy są trwałe